Otomati̇k Kepenk Tami̇ri̇ Ve Arıza Çözümleri̇
Buradasınız: Anasayfa / Blog
5 Eylül 2019, Perşembe
Otomatik Kepenk Tamiri ve Arıza Çözümleri
Ancak otomatik kepenk sistemleri her zaman mükemmel çalışmaz. kepenk sistemleri çok sayıda karmaşık parçadan oluşur, bu da panjurların çeşitli nedenlerden dolayı neden arıza yaptığı kontrol edilmeli ve panjur onarımları da buna göre yapılmalıdır.
Otomatik Kepenk Tamiri ve Arıza Çözümleri

Kepenk Arızalarını Nasıl Çözebilirsiniz?

Kapı ve pencerelere yönelik panjurlar, mülkünüzün mahremiyetini ve güvenliğini artırmak için tasarlanmıştır ve hem ticari hem de konut amaçlı yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu panjurlar doğrudan pencerenizin veya kapınızın üzerinden geçerek mülkünüzü dış etkenlerden korur. Geçilmez yüzeyleri, tam uyumu ve güvenlik özellikleri göz önüne alındığında panjurlu kapıların en güvenli seçeneklerden biri olarak görülmesi şaşırtıcı değildir .

Ancak otomatik kepenk sistemleri her zaman mükemmel çalışmaz. kepenk sistemleri çok sayıda karmaşık parçadan oluşur, bu da panjurların çeşitli nedenlerden dolayı neden arıza yaptığı kontrol edilmeli ve panjur onarımları da buna göre yapılmalıdır. Panjurunuzdaki küçük sorunlar işletmenizin emniyeti ve güvenliği açısından büyük sonuçlar doğurabileceğinden, bunların derhal onarılması önemlidir. Bu makalede en yaygın kepenk tamiri sorunlarından bazılarını ve bunları düzeltmek için çözümleri inceleyecektir.

Ankara Kepenk Tamiri için Bizlerden Hizmet Alabilirsiniz.

Otomatik Çelik Kepenk Sistemleri düşük maliyetle gizlilik ve güvenlik sunar. Ancak kepenklerin arızalanması durumunda sorunu tespit etmek çok çaba gerektirebilir. Ankara Çelik Kepenkler, büyük boyutları ve benzersiz fonksiyonları nedeniyle geleneksel manuel kepenklerden farklıdır. Dolayısıyla bu tür tesislerde karşılaşılan onarımlar da farklıdır. Bu nedenle, panjur ve kepenk sahiplerinin karşılaştığı en yaygın sorunlardan bazılarını ve tekrar yolunuza devam etmenize yardımcı olacak basit çözümleri listeledik.

Arızalı uzaktan kumanda pillerinin değiştirilmesi

Arızalı veya bitmiş piller, kepenk arızalarının en yaygın nedenlerinden biridir. Kepenk kumanda pillerinin zayıf olması, panjurun arızalanmasına neden olması mümkündür. İlk adım olarak uzaktan kumandanızın pillerini kontrol etmenizi ve değiştirmenizi öneririz.   

Sıkışan kepenk Parçalarının Onarımı

Elektrikli kepenk pilleri değiştirdikten sonra hala çalışmıyor ise veya otomatik kepenk hala tutukluk yapıyorsa mekanik aksamların sıkışmış olması muhtemeldir. Panjurunuzun hareketli parçalarına WD-40 gibi bir yağlayıcı püskürterek bu sorunu çözebilirsiniz. WD-40 mekanizmaları gevşetecek ve daha özgür hareket etmelerine olanak tanıyacaktır. Paletlerin üst kısmındaki kutuyu açıp varsa diğer sorunları kontrol etmeniz iyi bir fikirdir.

Otomatik Kepenk Paletleri

Kepenk Paletlerinin bazılarının hasarlı veya dengesiz olması da mümkündür. Bu çok yaygın bir panjur onarımıdır. Sorunu çözmek için peleti çıkarmanız gerekebilir. Tipik olarak peletler tapa ile birleştirilir. Hasarlı paletleri tapaları açarak çıkarın. Bunları yeni paletler ile değiştirin. Ancak değiştireceğiniz çıtaların orijinalleriyle aynı özelliklere sahip olduğundan emin olun.

Yedek paletleri doğrudan üreticiden satın almalısınız. Muhtemelen orijinal ürünleri ve bunların nasıl yeniden takılacağına ilişkin talimatları alacaksınız.

Kepenk Tamiri ve onarımı için profesyonel destek almak her zaman iyi bir fikirdir. Ankara'da kepenk tamiri ve her türlü panjur onarımı için uçtan uca çözümler sunuyoruz. 

 

Etiketler
ankara kepenk tamiri
ankara panjur tamiri
kepenk tamiri ankara
kepenk çalışmıyor
kepenk açılmıyor
kepenk yarıda kaldı
otomatik kepenk kapalı kaldı
otomatik kepenk tamiri nasıl yapılır
kepenk motoru arızası
kepenk kumandası çalışmıyor
kepenk boşa dönüyor
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın